Bu Parklar Görmeye Değer

Artık yaz geldi, evlerden çıkıp gezme zamanı. Şehir dışına kaçamayanlar için İstanbul içinde de çok güzel yerler var.

İşte şehrimizin en güzel parklarından 8 tanesi…

1- Fenerbahçe Parkı
Anadolu yakasının hayat kurtaran parklarından biri olan Fenerbahçe parkı sabahtan akşama vakit geçirebileceğiniz bir nefes alma noktası. Caddeye gezintiye çıkmış insanların son durağı park bazen de bütün gün sürecek boş saatlerin tadına varmak isteyen arkadaş gruplarının en sevdiği yerlerden biri.


2- Yıldız Parkı
Bir zamanın en meşhur sevgili mekanı Yıldız Parkı’nın son dönem ziyaretçileri aileler. Bol çiçekli düzenlemesi ve daha temiz tesisleriyle şehrin tam ortasında rahatça nefes alınacak bir yer. Ağaçlardaki sincapları izleyerek güzel bir gün geçirebilirsiniz.


3- Bebek Parkı
Sahilin en küçük parklarından biri olsa da iş görüyor. Daha çok çocuklu ailelerin gezindiği park her daim kalabalık. Ancak bu kalabalık can sıkıcı bir gürültüye ya da görüntüye neden olmuyor. Herkesin kendi halinde keyfine baktığı parkta, on numara manzara eşliğinde günün tadını çıkarmak mümkün.


4- Maçka Parkı
Maçka Parkı özellikle son dönemde Nişantaşı, Gümüşsuyu ve Cihangir sakinlerinin piknik sepetlerini alıp boş buldukları her anda koşarak gittikleri bir yer haline geldi. Her gün kalabalık bulabileceğiniz parkta, bir yandan bir şeyler içip bir yandan ağaçları ve çevreyi izleyerek kafa dağıtmak çok keyifli. Bu arada park, köpek sahiplerinin de ciddi anlamda buluşma noktası.

5- Ulus Parkı
Daha çok çevre sakinlerinin ve öğrencilerin buluşma noktası olan park her daim temiz ve düzenli görüntüsüyle sizi bekliyor. Güzel deniz manzarası ve şehrin içindeki sessizliğiyle vakit geçirilebilecek güzel bir durak.

6- Gülhane Parkı
İstanbul’da bir dönemin en meşhur parklarından biri olan Gülhane, son dönemde o eski şaşalı günlerini yeniden yaşıyor. Son düzenlemelerle bakımlı ve güvenli bir hale gelen Gülhane Parkı, özellikle ailelerin hafta sonları cümbür cemaat vakit geçirebildikleri neşeli bir mekan.

7- Abbasağa Parkı
İnsan hiç Beşiktaş’ın ortasında böyle bir vahayla karşılaşacağını düşünmüyor ama tam o sırada karşınıza Abbasağa çıkıyor. Apartmanlar arasında kalmış olmasına rağmen içindeyken kendinizi adeta bir ormanda hissedebildiğiniz park, genelde gençlerin takıldığı güzel bir alan.

8- Caddebostan Parkı
Anadolu yakasının gençlerinin hafta sonu akın ettiği Caddebostan Parkı güzel manzarası ve her daim cıvıl cıvıl görüntüsüyle insanı hem dinlendiriyor hem de neşelendiriyor.