Kuzey Marmara Otoyolu Son Hali

Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) inşaatının son durumu havadan görüntülendi.
Mahmutbey’de inşaatın bitmemesi nedeniyle şehir içine bağlanan KMO’nun bağlantı noktasında uzun araç kuyrukları oluşuyor.

İki kıtayı birleştiren 3. Köprünün devamı Kuzey Marmara Otoyolu devam eden inşaat çalışmalarında son durum havadan görüntülendi. İki kıtayı üçüncü kez Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile birbirine bağlayan dev projede diğer kısımların bitmediği için Mahmutbey’de kilometrelerce trafik oluşuyor. Akşam iş çıkışında ise trafik durma noktasına gelen Mahmutbey’deki trafik çilesi KMO’nun diğer kısımlarının yapılması ile çözüme kavuşması bekleniyor. Kuzey Marmara Otoyolu’nun üçüncü havalimanı bağlantısı yakınından geçen kısım biterken , havalimanının açılması ile bu yolların kullanılması bekleniyor. 3 havalimanı’ndan Kınalı’ya kadar olan yolların inşaat çalışmaları devam ediyor. Havadan çekilen görüntülerde İhsaniye viyadüğünün yapım çalışmalarını devam ettiği görülüyor. Çatalca’da ise yolların geçeceği güzergah havadan çekilen görüntüler de belli oluyor. Öte yandan görüntülerde ise yolun bitmemesi nedeniyle sürücülerin Mahmutbey’de trafikte beklediği görülüyor. İstanbullular ise inşaatı bir an önce biterek yaşadıkları trafik çilesinin çözüme kavuşacağı günü bekliyor.

Kuzey Marmara Otoyolu Güzergahı

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi’nin Avrupa kesimleri, Silivri ilçesinin Alipaşa semtinde bulunan Kınalı kavşağında başlayıp Üçüncü Boğaz Köprüsü mevcut bağlantı yollarının (Kesim 3) başladığı Eyüp ilçesi Odayeri semtinde sona ermektedir. Proje’nin Asya kesimleri, İstanbul’un Pendik ilçesinde Kurnaköy’de (Paşaköy Kavşağı’nın güney-güneydoğusunda) başlayıp Sakarya’nın Akyazı ilçesinde Akyazı TEM Kavşağı’nda sona ermektedir